תמר אשר

תמר ערוך
טיפולי אונליין בפריסה ארצית

מקצוע:

תזונת ילדים

התמחות:

אודות - תמר אשר

אני תמר אשר, מטפלת בהתנהגויות אכילה ודימוי גוף, בת 41 נשואה לניר אמא לשלושה בנים.
במהלך עבודתי כדיאטנית חשתי הרבה תסכול, ובסופו של דבר הבנתי שהתסכול נובע מהתחושה שחסר לי המגע עם הנפש, מעבר לספירת קלוריות, בניית תפריטים ושקילה של אנשים במטרה שירדו במשקל. ההבנה הגיעה עם תחושה שיש חלק שלם שלא מייחסים לו משמעות - הקשר בין אוכל לבין רגש אשר נבנה בעיקר בתחילת חיינו כילדים אז אנו סופגים מהבית שפה, הרגלים, התנהגויות, דעות, סטיגמות, פחדים ואין לנו ממש מגע עם כל אלו בהמשך חיינו. הרגשתי שדיאטה היא מעל פני השטח והתחלתי לחפש לעומק מצאתי את גישת "שפת האכילה".
ההנחה הבסיסית בטיפול מול הורים לילדים היא להבין שאנחנו מגיעים במגוון צורות וגדלים, הניסיון לשנות את המבנה הטבעי שלנו הוא שמייצר הרבה סבל ומאבק ובסופו של דבר גם כנראה זה שיגרום לעליה במשקל. כולנו כהורים מתלבטים מה היא מידת המעורבות הנכונה באכילה של ילדינו וככל שהילד "חורג" מהנורמה המקובלת ההתלבטות הולכת וגדלה ונעטפת בהרבה חשש ותחושת אשמה. בטיפול אנחנו נתבונן בכל אלו ולאט ובעדינות ננסה לפרום את הפלונטרים.

השכלה אקדמאית ונסיון מקצועי

את תחילת דרכי המקצועית עשיתי כדיאטנית, עבדתי בבית חולים הלל יפה 10 שנים ובקופת חולים כללית

למדתי את גישת "שפת האכילה" באוניברסיטה העברית בפקולטה לחקלאות ברחובות. אני מטפלת כבר 3 שנים בקליניקה פרטית בקדימה. אני מטפלת במבוגרים ובהורים לילדים ומתבגרים אשר מרגישים שמתחיל להיות עניין סביב האכילה ודימוי הגוף. מטרת הטיפול היא לאפשר לילד להרגיש בעל ערך ואהוב ללא קשר למשקל גופו ומבלי לתת לו את התחושה שהוא נדרש לתיקון ושינוי.

 

קצת על הגישה:
הטיפול הוא באמצעות שינוי השפה שאנחנו משתמשים בה, על ידי התבוננות על המחשבות שלנו מנקודת מבט של "צופה" , התבוננות בתחושות הגוף שלנו, וחיבור אליהן ,התבוננות ברגשות שלנו והאפשרות להרגיש אותם לעומקם. הטיפול מאפשר לראות שיש עד דרכים לחיות את החיים, דרכים חדשות, לא מוכרות ומתאפשרת לנו בחירה אמיתית וקבלה של מי שאנחנו כפי שאנחנו כעת ומשם מתאפשרת עבודה ושינוי מיטיב.

תאמו טיפול!

התקשרו, שלחו וואטספ או שלחו אימייל:

מאמרי המטפל

דילוג לתוכן