מחלות עור

מציאת פריחה, סימן אדום או גירוי כלשהו על גופו של הילד שכיחה יותר מאשר לא למצוא אחת כזאת. רוב התופעות אינן מדאיגות; עם זאת, חלק מהמצבים עשויים להיות יותר מאתגרים מאחרים. ישנן הפרעות עור נפוצות רבות הדורשות טיפול ומצבי עור נפוצים מקובצים בקטגוריות הבאות:

זיהומים פטרייתיים
דלקות עור ויראליות
מחלות נגיפיות (פריחות)
דלקות עור טפיליות
המנגיומה

חמניה | רפואה טבעית לילדים: מחלות עור - אינדקס מטפלים אלטרנטיבים לילדים

המנגיומה

המנגיומה היא גידול שפיר של כלי דם הבנוי מסבך של כלי דם דקים ( ורדידים) מורחבים. זהו הגידול השכיח ביותר בילדות והוא מופיע ב 5-10% מהילדים בגיל שנה, כאשר אצל בנות השכיחות היא פי 3 מאשר אצל בנים, היא גם מופיעה בשכיחות גבוהה אצל פגים וילדים שאימותיהן עברו בדיקת סיסי שליה במהלך ההיריון.

ישנן מספר סוגי המנגיומה: 
1.המנגיומות עור שטחיות – מופיעות כבליטה דומה המזכירה בצורתה תות שדה. 
2.המנגיומות עמוקות – מאפיינות כבליטה תת עורית בצבע כחול בהיר. 
3. המנגיומות המשלבות מרכיב עורי ותת עורי. 
4. המנגיומות על איברים פנימיים כגון כבד, מוח,מעי, לשון וריאות. 

הצמיחה המהירה של המנגיומות מתבצעת במשך 3-9 חודשים אחרי הלידה, לאחר מכן תגיע תקופה של התייצבות שמסתיימת בהצטמקות איטית של הגידול. כ-30% מההנגיומות יעלמו עד גיל 3, 50% עד גיל 5 ו בין 70-90% תיעלמנה עד גיל 7.

אטופיק דרמטיטיס | אסתמה של העור

זוהי דלקת של העור הגורמת לעור יבש ומגורד. היא שכיחה בעיקר באיזור הפנים,קרקפת,וקפלי העור כמו מרפקים ברכיים פרקי ידיים וצוואר. זוהי דלקת כרונית אמנם אך היא נוטה לחלוף במהלך שנות הילדות. סיבותיה אינן ידועות ועם זאת ישנם כמה גורמים אפשריים, ביניהם: מערכת חיסון שלא התפתחה במלואה, גנטיקה, ומזג אוויר. 
המחלה מקושרת לשני מצבי אלרגיה אחרים – אסטמה של דרכי הנשימה ונזלת אלרגית כאשר אלו הסובלים מהן או אלה אשר יש להם קרוב משפחה הסובל מהן הם בעלי סיכוי גבוה יותר לחלות בה.

חמניה | רפואה משלימה לילדים: שנית / סקרלטינה, דרכי טיפול ומניעה

שנית

שָׁנִית, סקרלטינה Scarlatinaהגורם למחלה הוא מין של החיידק Streptococcus מהמין Streptococcus pyogenes.שנית היא מחלת ילדים

להמשך קריאה »
חמניה | רפואה טבעית לילדים: חצבת, כל הטיפולים הטבעיים להקלה על תסמינים

חצבת

חצבת – Morbilliמחלה נגיפית נפוצה.המחלה נגרמת על ידי נגיף מסוג מורביליווירוס התוקף את המערכת החיסונית.

להמשך קריאה »