The Butterfly Button

 

טיקים

העין קופצת, היד זזה מעצמה, הכתפיים מתכווצות והפנים מתעוותות… נעים להכיר, טיקים או בשמם המקצועי, תגובות לא רצוניות של השריר

טיקים זו תופעה אשר יכולה להופיע כבר משלב הילדות ולנבוע מסיבות שונות, הם נפוצים אצל ילדים ויחד עם זאת ישנם גם מבוגרים שסובלים מהם, הם יכולים להופיע פתאום וגם לחלוף לבד או להישאר לאורך שנים.

בטיקים לא ניתן לשלוט ומרגישים דחף לעשות אותם ואחרי הטיק לרוב יחושו תחושת הקלה.

 

ישנם סוגים שונים של טיקים

 

טיקים פשוטים– הם הכי שכיחים ומערבים שריר אחד או קבוצת שרירים אחת, לדוגמא : מצמוץ בעין

 

טיקים מורכבים -טיקים שמתחילים באזור אחד של הגוף ומתפשטים לאזור אחר, כמו למשל הליכה מוזרה, בעיטה או קפיצה.

 

טיקים קוליים– מערבים את שרירי הנשימה , את מיתרי הקול ואת חלל הפה וגורמים להשמעת קולות כמו למשל כחכוח בגרון , שיעול או אנחה.

 

טיקים קוליים מורכבים-  קללות וחזרה על מילים או ביטויים.

 

מה גורם לטיקים ?

הסיבה להיווצרות טיקים עדיין אינה ברורה לגמרי והיא ככל הנראה שילוב של אינטראקציה בין גורמים סביבתיים לגורמים גנטיים מרובים  וישנה סברה שחוסר איזון של דופמין במוח יכול גם הוא לגרום לטיקים.

הם יכולים להופיע כתגובה לתרופה שנוטלים כמו למשל ריטלין, אטנט וכדומה, ומקורם יכול להיות תופעה נוירולוגית, פגיעה מוחית או אף מאובחנים כתסמונת טורט.

 

ישנם גורמים המחמירים טיקים  והם בין היתר- לחץ נפשי , חרדה , כעס , התרגשות , עייפות , וחום גבוה. אנחנו רואים שטיקים מופיעים הרבה פעמים אצל ילדים שמאוד דורשים מעצמם , מאוד נוקשים, פרפקציוניסטים, מרצים, ילדים הסובלים מחרדות ופחדים וילדים רגישים מאוד.

בחלק גדול מהמקרים הטיקים חולפים מעצמם ובמקרים חמורים יותר, שבהם הטיקים קשים ומפריעים לתפקוד היומיומי ואף משפיעים על המצב החברתי ניתן לתת טיפול תרופתי אשר ניתן בדרך כלל בשילוב טיפול התנהגותי.

טיקים לרוב אינם כואבים ,ישנם ילדים שאפילו לא מרגישים שהם עושים אותם אך מאוד בולטים להוריהם ולסביבה החיצונית.

אם הילד שלכם או אתם סובלים מטיקים הדבר הראשון שאני ממליצה זה כמובן להתייעץ עם רופא על מנת לזהות את שורש התופעה..

 

כשהרגש מדבר דרך הגוף

אלי לקליניקה מגיעים מבוגרים וילדים שסובלים מטיקים ולאחר התייעצות עם רופא נאמר להם "לחכות שזה יעבור מעצמו.." המשמעות היא שאין מקור גופני או התפתחותי  שהרופא מזהה, ומבחינתו המשמעות היא שמדובר בתופעת  לוואי למצב רגשי.

מקרי טיקים, בין אם אצל ילדים או מבוגרים הינם חוויה מאד לא נעימה, היא מייצרת סבל עבור מי שחווה את הבעיה, חוסר שקט מהסובבים אותו ולא פעם גם גורר תגובות לא נעימות מהסביבה, משמע, מצריך פתרון איכותי שיטפל בבעיה מהשורש.

 

טיפול איכותי – מהשורש

הפתרון בו אני נעזרת על מנת לטפל בטיקים אצל ילדים ומבוגרים, ועובד במהירות הוא תמציות פרחי באך בהתאמה אישית.
תמציות הפרחים הייחודיות הללו מאפשרות לי לרקוח עבור כל מקרה, בהתאם לסיבה ממנה הוא נובע, את הפתרון המדויק.

מכיוון שכל מקרה לגופו והדיוק קריטי, כל טיפול מתחיל באבחון מעמיק ויסודי. השאלות אותן אני שואלת מאפשרות לי לזהות את המקור ובהתאם לכך לבחור את התמציות שירכיבו את התערובת המתאימה.
התמצית עובדת על השורש הרגשי ומחזקת את אותן איכויות המבקשות איזון ובכך מצליחה לפתור את הבעיה.

יתרון משמעותי נוסף של עבודה עם פרחי באך היא העובדה שהם עדינים ועושים את הריפוי באופן הדרגתי ומותאם לכל מטופל, ובכך לא מגבירים את הסבל ואפילו מחזקים, על הדרך, מקומות נוספים, כך שהרווח הוא כפול ומכופל.

מוזמנות ומוזמנים להתייעץ איתי בכל שאלה העולה בכן

 

שירה רוזנבוים

נטורופתית

מטפלת ומרצה בפרחי באך

 

הכנסו לדף של שירה רוזנבוים

מטופלים מספרים: 

 

צרו קשר