תמר אשר

אני תמר אשר, מטפלת בהתנהגויות אכילה ודימוי גוף,
בת 41 נשואה לניר אמא לשלושה בנים.


במהלך עבודתי כדיאטנית חשתי הרבה תסכול, ובסופו של דבר הבנתי שהתסכול נובע מהתחושה שחסר לי המגע עם הנפש, מעבר לספירת קלוריות, בניית תפריטים ושקילה של אנשים במטרה שירדו במשקל. ההבנה הגיעה עם תחושה שיש חלק שלם שלא מייחסים לו משמעות – הקשר בין אוכל לבין רגש אשר נבנה בעיקר בתחילת חיינו כילדים אז אנו סופגים מהבית שפה, הרגלים, התנהגויות, דעות, סטיגמות, פחדים ואין לנו ממש מגע עם כל אלו בהמשך חיינו. הרגשתי שדיאטה היא מעל פני השטח והתחלתי לחפש לעומק
מצאתי את גישת "שפת האכילה".


ההנחה הבסיסית בטיפול מול הורים לילדים היא להבין שאנחנו מגיעים במגוון צורות וגדלים, הניסיון לשנות את המבנה הטבעי שלנו הוא שמייצר הרבה סבל ומאבק ובסופו של דבר גם כנראה זה שיגרום לעליה במשקל.
כולנו כהורים מתלבטים מה היא מידת המעורבות הנכונה באכילה של ילדינו וככל שהילד "חורג" מהנורמה המקובלת ההתלבטות הולכת וגדלה ונעטפת בהרבה חשש ותחושת אשמה. בטיפול אנחנו נתבונן בכל אלו ולאט ובעדינות ננסה לפרום את הפלונטרים.

טלי בן הרוש

שמי טלי בן-הרוש, אני בת 41, אישתו של יניב ואמא של נתנאל בן ה-4.5
אנחנו מתגוררים בחדרה.
אני נטורופתית מזה כ-12 שנים, ב-5 השנים האחרונות, מאז הולדת בני, אני מלווה משפחות ונשים לאורח חיים בריא ומאוזן.

הולדת בני, שהגיעה לאחר כ-16 שנים של המתנה ולא מעט טיפולי IVF, הביאה ומביאה עד היום לתשומת לב רבה מצידי לתחום הילדים בנטורופתיה.
גיליתי בתור אם ומטפלת שיש דרכים רבות ומגוונות לטפל ולמנוע מחלות בילדינו, בראש ובראשונה דרך תזונה, אך גם דרך כלים נוספים.
ובנוסף, הניקיון והטוהר שקיימים בילדים ברמה הפיזית מסייע לרוב להשיג תוצאות מהירות .