The Butterfly Button

רגרסיה בגמילה מחיתולים: טיפים והמלצות

הילד שלכם למד לעשות פיפי וקקי בשירותים, ופתאום הוא חוזר להרטיב.
רגרסיה בגמילה מחיתולים יכולה להיות מתסכלת ולהחזיר אותכם בתחושה לימים בהם הייתם עוקבים אחרי בכל רחבי הבית כדי למנוע את הפספוס הבא,
הטיפים הבאים יעזרו לכם להחזיר את היובש ואת הרוגע הביתה:

רפואה משלימה לילדים וטיפול הוליסטי לילדים
 חמניה – אינדקס מטפלים ברפואה משלימה

רגרסיה בגמילה מחיתולים: סיבות וגורמים

באופן טבעי אנחנו מחפשים סיבות לכך שמתרחשת רגרסיה בגמילה מחיתולים. גם אם לא תמצאו את הסיבה באופן ברור, ההמלצות בהמשך רלוונטיות להתמודדות, אגב הן יכולות להוות גם טיפים לגמילה מחיתולים באופן כללי.

גורם פיזיולוגי – זהו הגורם הכי פחות שכיח לרגרסיה בגמילה מחיתולים.
יחד עם זאת, אם יש ספק, אין ספק, פנו לרופא המשפחה ובידקו את ההיבט הפיזיולוגי, כך התיו רגועים לטפל בהיבט הרגשי וההתנהגותי של ההרטבה או הקקי בתחתונים.

גורם רגשי – כשפונים אלי לעזרה כיועצת גמילה מחיתולים, בשאלה איך לשכנע ילד לעשות קקי בשירותים, בנושא הרטבת לילה, או לעזרה ברגרסיה בגמילה מחיתולים אני מוצאת שההרטבה נובעת מהתמודדות רגשית של הילד.
האתגר יכול להיות ישיר כגון הולדת אח/ות, מעבר בית, כניסה לגן ועוד, או עקיף, במידה ואתם ההורים מתמודדים עם אחד כזה, הילדים שלכם מרגישים אתכם ועשויים להגיב למצבכם הרגשי.
זיהיתם מה יכול להיות הטריגר לרגרסיה? טפלו בגורם, לא זיהיתם? יש מה לעשות, המשיכו לקרוא.

אתם לא חייבים לחזור אחורה עם הילד – רוב ההורים חוזרים להזכיר ליד ללכת לשירותים, בדיוק כמו שעשו בתחילת תהליך גמילה מטיטול, כשהוא רק למד לעשות פיפי וקקי בשירותים. תזכורות אלו בדרך כלל יוצרות התנגדות מצידו והמנעות מהקשבה לגוף. סימכו עליו, הוא יודע מתי יש לו פיפי וקקי.

רגרסיה בגמילה מחיתולים: תשומת לב ותחושת משמעות

כל ילד זקוק להם, ועכשיו שהילד חזר להרטיב, הוא מקבל הרבה מהם, אבל על מעשה לא רצוי. אתם מזכירים, מפסיקים את העיסוק שלכם ומתפנים לנקות אותו, אולי כועסים ומאוכזבים.
בואו ניתן לו התיחסות ותשומת לב על התרומה שלו, על עזרה שעזר לחבר, על עריכת שולחן יחד איתם או פריקת הקניות מהסופר.
בקיצור, לתת לו הרגשה שהוא מועיל ותורם בבית, שיש לו כוחות להרים, לערבב, וגם להצחיק, ולשמח.

תגובה עניינית ואופטימית – כדי להפסיק את הרווח המשני של תשומת הלב. הילד מרטיב? קחו אותו להחליף בגדים, בלי הסברים, בלי שאלות, בלי דיבור. מורידים בגדים, מנקים במגבונים, מתלבשים, וממשיכים הלאה, אחרי שאומרים משפט כמו, "את/ה יודע/ת לעשות פיפי בשירותים, אני יודעת שזה יעבור בקרוב".

זמן יחד – תשומת לב חיובית ומשמעותית. הילד הזה זקוק לזמן טוב איתכן, קחו אותו לסיבוב עם הכלב, סיגרו דלת ושחקו איתו כמ הדקות, רק איתו, בלי האחות הגדולה או האח הקטן שלו.

רגרסיה בגמילה מחיתולים: מה עושים כשזה לא מצליח?

בקשו עזרה!
אני מאמינה שעשיתם את כל מה שחשבתם לנכון לעשות, ועדיין, זה לא אומר שהפתרון מיידי. אם אתם מרגישים ייאוש, כעס או תסכול על ההרטבה שחזרה, על קקי בתחתונים, סימן שאיבדתם את האופטימיות שזה יעבור, וגם הילד שלכם ירגיש שהיא אבדה.
זה הזמן להיעזר, כי הביטחון העצמי של הילד שלכם והיחסים בינכם, הרבה יותר חשובים מעוד בגד רטוב.
יועצת גמילה מחיתולים יכולה לכוון אתכם. בעזרת הידע, הניסיון והכלים שלי תוכלו לחזור במהרה להביט בפנים של המתוק/ה שלכם ולהפסיק להביט באגן לבדוק אם שוב יש פיפי/קקי בתחתונים.

רגרסיה בגמילה מחיתולים: סיכום

רגרסיה בגמילה מחיתולים מושפעת לרוב ממצב רגשי, היא יכולה להיות מייאשת ואף מכעיסה. התיחסות מתאימה של הורים בכוחה להשפיע על משכה וחשוב מכך לשפר את הרגשתם של הילדים המרטיבים גם בזמן שהמצב טרם נפתר.

אודיל רוזנפלד, B.Sc
יעוץ לגמילה מחיתולים: הכנה לתהליך, התמודדות עם קשיים, קקי בתחתונים, רגרסיה, הרטבת לילה
הדרכת הורים בגישת אדלר: הצטרפות תינוק למשפחה, יחסי אחים, גבולות, מאבקי כוח, יצירת ערך עצמי וביטחון עצמי ועוד
ייעוץ שינה: התמודדות עם הרדמות ארוכות, התעוררויות בלילה, האכלת לילה ועוד (החל מגיל 6 ח')
054-2455815
שילחו לי הודעה!

www.odile.co.il
Info@odile.co.il

חמניה | רפואה משלימה לילדים: צליאק, צליאקים, צליאק תסמינים, צליאק ילדים

צליאק

מחלת צליאק, המכונה לפעמים רגישות לגלוטן, היא תגובה חיסונית לאכילת גלוטן, חלבון שנמצא בחיטה, שעורה

להמשך קריאה »
חמניה | רפואה משלימה לילדים: שנית / סקרלטינה, דרכי טיפול ומניעה

שנית

שָׁנִית, סקרלטינה Scarlatinaהגורם למחלה הוא מין של החיידק Streptococcus מהמין Streptococcus pyogenes.שנית היא מחלת ילדים

להמשך קריאה »

צרו קשר