The Butterfly Button

נזלת אלרגית בראי רפואה סינית

לרוב, רואה הרפואה הסינית המסורתית בנזלת אלרגית קשורה ל'רוח״ (wind) ומציינת שהתסמינים באים והולכים במהירות, גורמים לגודש, וגורמים לאדם לרצות להימנע ממצבים סוערים. רוח זו מתקיימת במקביל לחסר בצ'י המגן, או wei Qi . אנשים עם מחסור ב- Wei Qi מצטננים בקלות, ותסמיני אלרגיה עשויים להיות רעים במיוחד באביב או בסתיו, בעונות שבדרך כלל סוערות.

חמניה | רפואה משלימה לילדים: נזלת אלרגית בראי רפואה סינית

רפואה סינית - מטפלים בסיבות לאלרגיות

בעוד שתרופות רבות ללא מרשם מבטיחות הקלה סימפטומטית, צמחי מרפא טוניים* מטפלים בסיבות לאלרגיות; טיפול באדם כולו, והתמקדות באיזון מערכת החיסון מובילה ליתרונות בריאותיים ארוכי טווח בהקלה על אלרגיות. התייחסות לסימנים המושרשים יותר אצל כל אדם שמתמודד עם אלרגיות הוא מרכזי בפיתוח אסטרטגיה מוצלחת על פי הרפואה הסינית. העיקרון כאן הוא טיפול באדם השלם במקום לרדוף אחרי תסמינים. לעיתים קרובות, אנשים הסובלים מאלרגיות כרוניות מראים סימני מחסור בטחול או בכליות וכן בחוסר איזון בריאות לפי הרפואה הסינית המסורתית. נזלת אלרגית, או קדחת השחת, היא דוגמה לחסינות שלא במקומה. זוהי תגובה נלמדת על ידי מערכת החיסון, כאשר נוצרים שינויים פיזיולוגיים מהירים וכתוצאה מכך עלולים לסבול מגרודים בעיניים ובגרון, גודש בסינוסים ועיטושים, אסטמה ואפילו שלשולים.

תגובה אלרגית

בדרך כלל, חשיפה לאלרגן כמו אבקני עצים מעוררת שחרור מסיבי של נוגדני IgE המתחברים לתאי דם לבנים המכונים תאי מאסט. תאים אלה ממוקמים בעיקר בריאות ובדרכי הנשימה העליונות, רירית הקיבה והעור. כאשר מגרים תאים אלה, הם משחררים מספר כימיקלים כולל היסטמין המייצרים את הסימפטומים האלרגיים. עבור חלק מהסימפטומים האלרגיים עלולים להחמיר אסתמה או סינוסיטיס כרונית, שני המצבים שמטופלים היטב בנוסחאות צמחים.
אלרגיות בתיווך נוגדני IgE גורמות לתסמינים כמעט מיידיים ועשויות להיות לכל החיים או 'קבועות'. ישנם גם סוגים אחרים של תגובות אלרגיות, העלולות להיות חולפות. דוגמה אחת היא תגובת רגישות יתר מושהית בה התגובה האלרגית עשויה להימשך עד 72 שעות . תגובות מערכת חיסונית אלו מתווכות לרוב על ידי IgG ונראות בדרך כלל עם אוכל כמו גם אלרגיות בשאיפה. בנוסף, מטפלים עשויים להשתמש במונח אלרגיה לתיאור תגובות אחרות של מערכת החיסון כגון רגישות יתר או אי סבילות שאינן תגובות אלרגיות קלאסיות אך מייצרות השפעות בריאותיות לא רצויות בתגובה לחשיפה סביבתית או למזון.

אלרגיות

תיאוריית העומס הכולל קובעת כי עבור אנשים מסוימים חשיפה לאלרגן יחיד עשויה שלא להספיק בכדי לעורר תגובה סימפטומטית; עם זאת, חשיפה למספר אלרגנים בסמוך לאותה זמן מעוררת תגובה אלרגית. לדוגמא, בואו נגיד שמישהו אלרגי לחלב פרה ולאבקת ברוש. הוא יכול לשתות חלב מדי יום ללא תגובה אלרגית מורגשת, אולם כאשר ישנם אבקני ברוש, הוא יסבול מאלרגיות. על ידי הימנעות ממוצרי חלב בעונת ההאבקה, הוא עשוי להיות מסוגל להפחית את 'העומס האלרגי' שלו ולהפחית את הסימפטומים שלו מבלי להסתמך על תרופות סימפטומטיות.

תפיסה מוטעית אחת לגבי צמחי מרפא טוניים המטפלים בחוסר איזון במערכת החיסון היא שהם יעוררו את מערכת החיסון; אלו הסובלים מאלרגיות יודעים שמערכת החיסון שלהם כבר פעילה יתר על המידה והם אינם רוצים לעורר אותה עוד יותר. במציאות, צמחי המרפא של ה- Wei Qi ופורמולות אחרות מנרמלים את התגובה החיסונית, ולא יפעלו בדרך לעורר את התגובה החיסונית באופן שלילי.

*צמחים טוניים- צמחים המגבירים אנרגיה וחיוניות

מתוך:
http://familytreeacupuncture.com.au

חמניה | רפואה משלימה לילדים: צליאק, צליאקים, צליאק תסמינים, צליאק ילדים

צליאק

מחלת צליאק, המכונה לפעמים רגישות לגלוטן, היא תגובה חיסונית לאכילת גלוטן, חלבון שנמצא בחיטה, שעורה

להמשך קריאה »
חמניה | רפואה משלימה לילדים: שנית / סקרלטינה, דרכי טיפול ומניעה

שנית

שָׁנִית, סקרלטינה Scarlatinaהגורם למחלה הוא מין של החיידק Streptococcus מהמין Streptococcus pyogenes.שנית היא מחלת ילדים

להמשך קריאה »

צרו קשר