The Butterfly Button

אלרגיה בראי רפואה סינית

מדוע יש אנשים שסובלים מאלרגיות ואחרים לא? זה לא מזל.
אלרגיות הן סימן מגופכם כי איבר אחד או יותר אינם מאוזנים או שיש להם מחסור באנרגיה. חשבו על זה כמנוע רכב שזקוק לכוונון טוב, המכונית לא תפעל בצורה חלקה ויעילה, עם הרבה "תסמינים" שמעידים שמשהו אינו עובד לגמרי. בדומה לכך, מישהו עם איברים מאוזנים, המתפקדים יחד ובעלי כמות אנרגיה בריאה לא יגיבו למעוררי האלרגיה, אבקנים למשל, במקרה של אלרגיה אביבית.

חמניה | רפואה סינית לילדים: אלרגיה בראי רפואה סינית, כל מה שחשוב לדעת

אלרגיה ואנרגיית צ'י

מחסור באנרגיות ה-QI יכולה להיות קשורה למספר איברים: כליות, כבד, ריאות או בטן. כאשר האלרגיה נובעת בעיקר מאיבר אחד, תוכלו לראות עוד תסמינים הקשורים לאיבר הספציפי. בעיות עם התעטשות ושיעול? הרפואה הסינית מתייחסת לאף, לגרון ולריאה. האלרגיה שלך נעוצה כפי הנראה בתפקוד ריאות לקוי. בעיות עם גירוד ואדמומיות בעיניים? האלרגיות שלך נעוצות בתפקוד כבד לקוי מכיוון שהכבד שולט בעיניים. קל לפענח את הגורם לאלרגיה ברגע שמתבוננים על סימפטומים מתוך ראייתם דרך משקפי הרפואה הסינית.
העונה בה האלרגיות שלך פועלות מציעה גם רמזים לגבי האיבר האחראי לה. בעיקר באביב? האלרגיות שלך קשורות לכבד, האיבר ש"שולט "בעונה זו. בעיקר בסתיו? האלרגיות שלך קשורות לריאה.
אתה יכול לקחת תרופות לאלרגיה להקלה זמנית, אך לטווח הארוך, מניעה היא התרופה! הדרך הטובה ביותר להתמודד עם אלרגיות היא להתמקד בחיזוק אנרגית הצ'י (האנרגיה החיונית של גופך), כמו גם בתמיכה באיברים או החסרים באנרגיה. פירוש הדבר לבצע התאמות מרכזיות באורח החיים ולזהות מתי גופך דליל ב- Qi: למשל, ללכת לישון מוקדם יותר ולא להתרוצץ יותר מדי, לזכור לקחת על עצמך יותר מדי עבודה, כל אלה מחלישים את הצ'י החיוני שלך וגורמים לעייפות ותסמינים אחרים.
צמחי מרפא סיניים קלאסיים, תנועות אנרגיה של צ'יקונג ודיקור הם כלי ריפוי רב עוצמה המסייעים להגדיל ולאזן את אספקת האנרגיה הפנימית של הגוף ומחזקים את תפקוד האיברים.

אלרגיה ותזונה

דיאטה גם היא אסטרטגיית ריפוי חשובה.
במונחים של אלרגיות, תפקידו הכפול הוא להקל על כל מצב הנגרם על ידי קור פנימי, אשר עלול גם להחליש את האנרגיה שלך ולגרום לחוסר איזון, כמו גם להחיות את האיברים הזקוקים לתמיכה. הוסיפו לתזונה ג'ינג'ר או קינמון מחממים במידת האפשר; הימנע ממאכלים בעלי טמפרטורה או מהות קרה; המנעו מאכילת סלטים או ירקות גולמיים; הימנעו משתייה מוגזת או קרה.

הוסיפו מזונות מרפאים באביב התומכים בכבד (כמו סלמון, בצל ירוק, חצילים, ברוקולי, ירקות שן הארי וכו ') ובסתיו, כאלה התומכים בריאות (כמו אגסים, שקדים, חומוס).
על ידי ביצוע אסטרטגיות תזונה ואורח חיים אלה על בסיס יומי, תוכלו לעזור לגופכם לשמר את הצ'י שלכם לאורך כל השנה ולטפל במקרה הבסיסי לאלרגיות שלכם! אינכם צריכים לקבל אלרגיות כחלק ממצבכם "הרגיל"; למעשה, הן מהוות סימפטום לכך שקיים חוסר איזון עמוק יותר שעלול להוביל למחלות עוד יותר לא נוחות, אולי מסכנות חיים, בעתיד.
כולנו יודעים שאם לא תמלאו את המכונית שלכם כשהמיכל כמעט ריק, בהחלט תיתקלו בצרות בהמשך. הקדישו את אותה תשומת לב לעצמכם ונקטו צעדים היום לא רק כדי להרגיש טוב יותר ולהפסיק לסבול מאלרגיות מציקות, אלא גם כדי לשפר את הבריאות הכללית שלכם ולמנוע כניסה של מחלות קשות יותר לגופכם.

אלרגיה בראייה מערבית


ישנה כמובן הגישה המערבית, ברפואה הקונבנציונאלית, שחרור אבקנים לאוויר על ידי עצים, עשבים ופרחים מהווים ללא ספק הזרז הנפוץ ביותר לאלרגיות במהלך האביב.
האבקה הנראית כפתוגן (מחולל מחלה) על ידי מערכת החיסון, מתגייסת להגנה, ומגייסת נוגדנים מסוג IgE לתקיפת האבקה, ובכך מפעילה שחרור כימיקלים דלקתיים כמו היסטמין. היסטמין פותח את כלי הדם וגורם לקרומים נפוחים. התוצאה היא הסימפטומים המוכרים של נזלת, כמו גם גירוד בעיניים דומעות.
ברפואה המערבית רופאים רושמים תרופות מרשם לטיפול באלרגיות עונתיות. לחלופין, הסובלים מאלרגיה צורכים תרופות עצמיות עם אנטיהיסטמינים ללא מרשם.


מבוסס על מאמרים מתוך:
https://www.tcmworld.org
https://www.activeherb.com

חמניה | רפואה משלימה לילדים: צליאק, צליאקים, צליאק תסמינים, צליאק ילדים

צליאק

מחלת צליאק, המכונה לפעמים רגישות לגלוטן, היא תגובה חיסונית לאכילת גלוטן, חלבון שנמצא בחיטה, שעורה

להמשך קריאה »
חמניה | רפואה משלימה לילדים: שנית / סקרלטינה, דרכי טיפול ומניעה

שנית

שָׁנִית, סקרלטינה Scarlatinaהגורם למחלה הוא מין של החיידק Streptococcus מהמין Streptococcus pyogenes.שנית היא מחלת ילדים

להמשך קריאה »

צרו קשר