The Butterfly Button

פרחי באך לילדים

תמציות פרחי באך, הן תמציות פרחים – חותם אנרגטי של פרח המשמש להעברת אנרגיה בגוף ולעזור לו להחלים. אין לזה שום קשר לניחוח של הפרח או ארומתרפיה והוא נמצא באותה משפחה טיפולית כמו רייקי או דיקור סיני: זה עובד על ידי הזזת אנרגיות בגוף.

התרופות המקוריות לפרחי באך הן מערכת טבעית לריפוי.

פרחי באך - כיצד הכל התחיל?

ד"ר אדוארד באך גילה שלפרחים בטבע יכולת להשפיע באופן חיובי על הרגשות שלנו. האנרגיות מפרחים שונים יכולות להסיר את הכאבים והסבל הרגשי שלנו, אשר לאורך זמן פוגעים בבריאותנו ופוגעים בריפוי.

פרחי באך לילדים

תרופות לפרחי באך מושלמות לתינוקות, ילדים ובעלי חיים בזכות יכולתם לשנות את מצב הרוח והמצב בעדינות ובבטחה, ומכיוון שאינן מכילות כימיקלים כלשהם ולכן אין להן תופעות לוואי. תמציות פרחים מקלות על ריפוי ברמה הגופנית על ידי התייחסות לחוסר האיזון הנפשי, הרגשי והרוחני שמשאיר אותנו פגיעים לתאונות ומחלות, הם יכולים לשפר את המודעות העצמית ואת ההבנה ולהגביר את הביטחון העצמי. הם יכולים לעזור לך להתמודד עם האתגרים והדרישות של ההורות והם יכולים לעזור לילד שלך עם העליות והירידות של פשוט להתבגר. "

תרופות פרח באך – פרחי באך לילדים הן מערכת ריפוי שלמה של 38 תמציות פרחים אשר נבחרות בהתאם לאישיות, מצבי הרוח והרגשות של הילד או של הצעיר. תרופות פרחי באך מחזירות בעדינות מחדש את שיווי המשקל הפנימי אשר השתנה עקב מצבים מלחיצים.

תרופות פרחי באך בטוחות לילדים ומהוות תמיכה נפלאה כאשר ילדים מתמודדים עם פחדים יומיומיים, חלומות בהקיץ, הערכה עצמית, דאגות, עצב, קבלה עצמית, נושאים בבית הספר וכו '.

ילדים מגיבים במהירות לתרופות פרחי באך מכיוון שלא היו להם שנים של חוסר איזון רגשי לא פתור. הורים הנותנים תרופות לפרחי באך לילדיהם נדהמים לעיתים קרובות מההשפעה החיובית שיש לרמדי על הרווחה הרגשית של ילדיהם. ילדים צועקים מוצאים הקלה פתאומית, ילדים ביישנים ופוחדים מוצאים אומץ, ילדים חסרי סבלנות וכועסים מוצאים שלווה וילדים מיואשים מוצאים את הרצון להמשיך.

פרחי באך להרגעה

לגדל ילדים לבני אדם מאושרים, בריאים ורגישים, זו משימה מאתגרת לכל הורה, תהליך הצמיחה קשה עבור חלק מהילדים בשל כמות הרגש שאיתה עליהם להתמודד. לכאורה, מי שזקוק ביותר לעזרה יהיה מי שרגיש מאוד ושקט בסבלם לכאורה. עם זאת, מי שהם חזקים יותר, בטוחים יותר ולוחמים, עשויים להזדקק גם ללמוד להשתמש בכישוריהם המנטליים, הפיזיים או הרגשיים וללמוד לשלוט בהם.

ילדות היא מלאת שינויים, הן עבור הילד והן עבור ההורים. חשוב לקבוע מה הכי משמעותי ורלוונטי בשלב זה כדי להיות מסוגלים  לעזור גם לילדים וגם להורים להתמודד תוך ניצול רב יותר של מודעות ורווחה.

פרחי באך לילדים – מספקים תמיכה טבעית ובטוחה לשלבי התפתחות אלה. חשוב להדגיש כי הפרחים עוזרים ליצור את האיזון הדרוש הן להורים והן לילדים, אך הם לא ישנו את "המהות" של אף אחד מהם.

כדי לקבוע באילו פרחים להשתמש לילדים צעירים, עדיף להתבונן בהתנהגויות שלהם. זה יכול להיעשות באמצעות האם, אדם שהיה איתו או מטפל: איך היא משחקת? האם היא מוטרדת כשמשחק לא יוצא כרצונה? האם היא מאבדת עניין בקלות? האם היא זורקת דברים? בוכה ומחפשת מקלט אצל מישהו? מבקש עזרה להשגת המוצע? האם היא סבלנית, זהירה, "רגישה מאוד", רכושנית, תלויה מאוד או עצמאית? האם היא חולקת את הצעצועים שלה? שאלות מסוג זה יובילו אותנו לאן הילד נמצא, ואז נוכל להכין נוסחה מתאימה.

ילדים מגיבים מהר מאוד לטיפול במהות הפרחים, ולא מעוגנים בהתנהגויות ובהרגלים שלהם כמו מבוגרים. כדאי ורצוי למנוע הטמעת דפוסי התנהגות של ילדים העלולים להיות נוקשים ואז להפוך למצבי סכסוך מקיפים יותר.

אלו הסובלים מתסמינים חריפים כמו פחד ממצב, קנאה נסיבתית בלידת אח וכו מגיבים לתרופות הפרחים לא יותר משלושה ימים לאחר נטילת הנוסחה. במקרים כאלה, אפשר לעצור אחרי הבקבוק הראשון, אם המצב נפתר.

במקרים הכוללים מצבים כרוניים, כגון תסמינים פסיכוסומטיים, הטיפול של פרחי באך לילדים צריך להיות לזמן ארוך יותר ולכלול לפחות הורה אחד כדי לשבור את מעגל הקסמים שנוצר.

לסיכום:  פרחי באך יכולים להביא להקלה משמעותית במצבים רגשיים שונים ויחד עם זאת הם בטוחים לגמרי לשימוש לילדים ואף לתינוקות מכיוון שם מכילים את אנרגיית הצמח ולא את הצמח עצמו. מומלץ להיעזר במטפל.ת בפרחי באך להתאמת שילוב מיטבי לילד.ה.

מבוסס על מאמרים מתוך:

https://www.wellbeing.com.au/kinship/parenting/flower-essences-for-children.html

https://www.flowersociety.org/olmedo-article.html

לבחירת מטפל.ת:

טיפולים אלטרנטיביים נוספים

חמניה | רפואה טבעית לילדים: eft tapping, eft טאפינג, eft ישראל, eft טיפול

EFT

שיטת EFT – Emotional Freedom Techniques טאפינג, היא שיטה המשלבת מזרח ומערב. במהלך סשן של

להמשך קריאה »
חמניה | רפואה טבעית לילדים: ביופידבק חרדה, ביופידבק הפרעות קשב וריכוז

ביופידבק

ביופידבק = משוב ביולוגי. טיפול ביופידבק עוזר למטופל ללמוד להשיג איזון ושליטה בתפקודים פיזיולוגיים אשר נתפסים כבלתי

להמשך קריאה »

צרו קשר