The Butterfly Button

רפואה סינית ו- אלרגיות בילדים

אלרגיות תלויות בגורמים פנימיים (גנטיים) כמו גם בגורמים חיצוניים. "מערכת הגוף של כל אדם שונה," מציין ג'ואו יאן, מרפא בגישה הסינית המסורתית בקמדן, אנגליה. "יש אנשים שרגישים יותר לאלרגנים מסוימים. לפעמים הרגישות הזו מועברת מההורים. אם להורה אחד יש מערכת רגישה, אז יש לילד סיכוי של 30 אחוז לקבל אותה מערכת רגישה. אם לשני ההורים יש מערכת רגישה, הסבירות הזו עולה למעל 50 אחוז."

עם זאת, מתרגלי TCM כמו ג'ואן יאן מאמינים שילדים רגישים יותר לאלרגנים חיצוניים שכן "הם עדיין צומחים ואיבריהם הפנימיים ומערכת החיסון שלהם עדיין מתפתחים." אלרגנים אלה יכולים ללבוש צורה של מזון או מוצרים ביתיים. בסינגפור האלרגנים הסביבתיים הנפוצים ביותר הם קרדית אבק בית. אבק ואבקנים יכולים גם לעורר תגובות אלרגיות כאשר החלקים העדינים נשאפים, מוסיף ג'ואו יאן.

אלרגיה בעור: אֶקזֵמָה

אקזמה מתייחסת לכתמי עור אדומים, יבשים, קשקשים ומגרדים באזורים שונים בגוף, אך בדרך כלל מופיעים בתוך המרפקים, אחורי הברכיים והצוואר, אומרת לי מינג. הפריחות נראות מכוערות ועלולות להשפיע קשות על ההערכה העצמית של הילד. הגירוד אינו רק לא נוח ולא נעים, הוא עלול לגרום לילד לשרוט את עצמו לעיתים תכופות, ולהחמיר עוד יותר את המצב.

טיפול TCM: אומרים כי אקזמה נובעת מחולשת ריאות, כמו גם הצטברות לחות ורעלים בגוף. לי מינג אומר: "במצבים אלו, עלינו להוציא תחילה את הרעלים מהגוף, להאיץ את זרימת הדם של המטופל ולהשיב את תפקוד הריאות כ"קיר הגנה" מפני אלרגנים חיצוניים. לרוב מומלץ שילוב של דיקור וטיפולי צמחים לתוצאות טובות יותר.

פריחה אלרגית: פריחות שונות

לעיתים קרובות מופעלות על ידי אלרגנים כמו בוטנים, או אבק, נוטות להופיע כגבשושיות אדומות נפוחות על העור. הן נמשכות בדרך כלל כמה שעות או עד יום לפני שהם שוככים.

טיפול ב- TCM: כמו אקזמה, גם פה הפריחות קשורות לרוב לחולשת ריאות ולהצטברות רעלים ולחות בגוף. באופן דומה, רופאים סיניים ממליצים בדרך כלל על שילוב של דיקור וטיפולי צמחים לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

נזלת אלרגית

לי מינג אומר כי לרוב זה נובע מחולשת ריאות וכליות, ואולי גם קור. התסמינים כוללים אף מגרד (שיכול להתרחב לחיך, האוזניים והעיניים), התעטשויות – לעיתים באלימות וברציפות, נזלת (רירית ברורה) וכן אף מחניק. עם הזמן זה יכול להוביל לנזלת, דלקת הלוע, אסטמה וסיבוכים אחרים.

חלק מהסובלים עשויים לחוות שיעול רע במהלך הלילה. זה נובע ממה שמכונה טפטוף לאחר האף, בו הרירית עוברת מהאף לחלק האחורי של הגרון וגורמת לגירוי, אומרת לי מינג.

טיפול TCM: לעיתים קרובות הטיפול כולל עשבי תיבול כדי להגביר את האנרגיה בריאות ובכליות. עיסוי גם הוא יכול לשפר את ההגנה החיסונית של ילדים מפני אלרגנים או להדוף קור מהגוף, מייעצת לי מינג.

שיעול אלרגי

ג'ואו יאן אומר ששיעול ממושך זה נמשך בדרך כלל יותר מארבעה שבועות ובדרך כלל מתרחש בלילה או בשעות הבוקר המוקדמות. השיעול מחמיר כאשר הסובל מבצע פעילות גופנית או נכנס לחדר ממוזג.
יתכן שאין זה זיהום כלשהו, ואנטיביוטיקה תהיה לא יעילה ואולי אף תזיק . מרחיבי סימפונות עשויים להיות יעילים, אך אם אין טיפול מתאים, הבעיה יכולה להתפתח לאסטמה, במיוחד אם לסובל ממנה יש רגישות ו / או היסטוריה משפחתית של שיעול אלרגי.

טיפול TCM: לי מינג טוענת כי לרוב נקבעים צמחי מרפא המשפרים את אנרגיית הריאות והכליות. ניתן להשתמש גם עיסוי או מוקסה יכולים להביא לשיפור תפקודם החיסוני של ילדים כנגד אלרגנים ולהדפת קור מהגוף.

אלרגיות למזון

חלב פרה, ביצים, חיטה, פירות (כמו מנדרינות), קקאו, שוקולד ואגוזים, ובעיקר בוטנים – יכולים לעורר תגובות חיסוניות, אומר לי מינג. התסמינים השכיחים ביותר של אלרגיות למזון כוללים בחילה, הקאות, כאבי בטן, קוצר נשימה, קשיי בליעה ופריחות שונות מסוגים שונים.

טיפול TCM: השיטה הטובה ביותר למניעה היא הימנעות לחלוטין מהמזון המפעיל את האלרגיה. עם זאת, כאשר התגובה האלרגית התרחשה, טיפולים כמו דיקור וטיפול בצמחי מרפא יכולים לעזור להחזיר את תפקוד הטחול ולהסיר רעלים מהגוף, אומר לי מינג.

מאמר מתוך
https://www.herworld.com/
BY SASHA GONZALES / MAY 29, 2015

חמניה | רפואה משלימה לילדים: צליאק, צליאקים, צליאק תסמינים, צליאק ילדים

צליאק

מחלת צליאק, המכונה לפעמים רגישות לגלוטן, היא תגובה חיסונית לאכילת גלוטן, חלבון שנמצא בחיטה, שעורה

להמשך קריאה »
חמניה | רפואה משלימה לילדים: שנית / סקרלטינה, דרכי טיפול ומניעה

שנית

שָׁנִית, סקרלטינה Scarlatinaהגורם למחלה הוא מין של החיידק Streptococcus מהמין Streptococcus pyogenes.שנית היא מחלת ילדים

להמשך קריאה »

צרו קשר