The Butterfly Button

חיזוק מערכת החיסון בראי ההומאופתיה

אכילת אוכל בריא, מנוחה מספקת ופעילות גופנית עשויים שלא להספיק בכדי לחזק את המערכת החיסונית שלך, במיוחד כאשר אתה נחשף לחיידקים ווירוסים בסביבתך המזוהמת יותר ויותר. המערכת החיסונית שלך זקוקה לקצת יותר עזרה והומאופתיה מציעה בדיוק את זה- היא מעוררת את הגוף להחלמה על ידי שימוש בכוחותיו הוא.

רפואה משלימה לילדים וטיפול הוליסטי לילדים
 חמניה – אינדקס מטפלים ברפואה משלימה

4. חיזוק המערכת החיסונית: איזון = בריאות

מערכת החיסון היא כמו מבצר, תפקידה להגן על הגוף מפני פולשים זרים ( פתוגנים) כמו פטריות, טפילים, חיידקים, נגיפים וכדומה. גם גופים מזיקים עלולים להיווצר בתוך הגוף, הפרעות אוטואימוניות ומחלות כמו סרטן. תפקוד חיסוני תקין הוא פעולת איזון מורכבת שעל הטבע . בזמן שהיא מתפקדת כראוי, המערכת החיסונית שלנו מסוגלת להבחין ביעילות, בין רקמות הגוף לבין פתוגנים זרים. מערכת חיסונית מוחלשת הופכת אותך לפגיע כמעט לכל סוג של מחלה. אם התגובה החיסונית הופכת להיות פעילה יתר על המידה או מופנית בצורה לא נכונה היא מתחילה לכוון לרקמות הגוף עצמו לפולשים זרים ומתחילה לתקוף אותם.

מערכת החיסון ויכולת העיכול

מערכת החיסון מושפעת מיכולות העיכול ויכולת העיכול, ההטמעה והספיגה של חומרים מזינים בגופנו. בגוף בריא שבו תפקוד חיסוני חזק, הפולשים מנוטרלים או נהרסים ואז מגורשים והאיזון חוזר. אם יכולות העיכול נפגעות מחוסר איזון, מטבוליזם מושפע ומוריד את התגובה החיסונית וההתנגדות הטבעית. אם הגוף אינו בריא נוצרת סביבה רעילה ופתוגנים יכולים לשגשג בה.

חיזוק המערכת החיסונית בתינוקות

במשך 4 עד 6 השבועות הראשונים, הילודים נמצאים בסיכון גבוה להצטננות או לזיהומים אחרים מכיוון שמערכת החיסון שלהם אינה בשלה תפקודית. תינוקות מקבלים הגנה חיסונית מהשליה לפני הלידה ובאמצעות נוגדנים מחלב האם של האם. אבל יש חיידקים רבים שהם לא יכולים להדוף.
זה חיוני לגרום לתינוקות לבנות מערכת חיסונית חזקה לפני שהם נחשפים לווירוסים מסביבתם. נגיף המסוגל למחלה קלה אצל ילד או מבוגר יכול לגרום למחלה קשה יותר אצל תינוק שזה עתה נולד. הומאופתיה היא דרך נוספת בה תוכלו לחזק את מערכת החיסון של התינוק. תינוק שחולה שוב ושוב יכול ליהנות מהומאופתיה מכיוון שהיא תבנה את התנגדות הילד וחסינותו תשתפר. מטפל הומיאופתי מוסמך יוכל להתאים לילדך את הרמדי (התרופה) המתאימה לו.

חיזוק מערכת החיסון והומאופתיה

מדוע דווקא הומאופתיה לחיזוק מערכת החיסון?

בניגוד לאנטיביוטיקה ההומאופתיה אינה 'מנטרלת' זיהום, במקום זאת היא מחזקת את המערכת החיסונית של הגוף ומסייעת לו להילחם במחלות או בזיהומים.
המערכת המודרנית של ההומאופתיה מסתכלת באופן הוליסטי על ניקוי רעלים מערכתי אשר הוא הגורם להחלשת מנגנון ההגנה. לכן היא עובדת על הסרת הרעילות. מהאזורים אשר בהם יש נטייה להצטברות רעל כמו מערכת הלימפה, כבד וכדומה.
רמדי הומאופתי הוא יותר טעים בדרך כלל מאשר תרופות קונבנציונליות רבות כך שהילד מקבל אותן יותר בקלות.
הומאופתיה יעילה בכל בעיה הקשורה למערכת חיסונית חלשה או תגובה חיסונית מופחתת.
למטופל בהומאופתיה חוזר התיאבון לאחר מספר ימים ובכך מסייע למטופל לעלות במשקל.
הומאופתיה מסייעת בשליטה על זיהומים.
ההומאופתיה מפחיתה את העומס הנגיפי לאחר מספר חודשים של צריכה קבועה.
הומאופתיה מתקבלת היטב בחולים מכל קבוצות הגיל והיא שימשה אלפי חולים במספר מדינות ללא דיווחים על תופעות לוואי.

מטפל הומאופטי מוסמך יכול, לאחר תישאול של ההורה ובדיקת הילד להחליט איזה רמדי מתאים לו לשם השבת הגוף לאיזון,
מטפל הומאופתי יתאים את המינון ואת הזמן הנחוץ לשם הטבה במצב הילד.

מבוסס על מאמר מאת:
Dr.Anupama Mehta
Homeopathy Doctor

חמניה | רפואה משלימה לילדים: צליאק, צליאקים, צליאק תסמינים, צליאק ילדים

צליאק

מחלת צליאק, המכונה לפעמים רגישות לגלוטן, היא תגובה חיסונית לאכילת גלוטן, חלבון שנמצא בחיטה, שעורה

להמשך קריאה »
חמניה | רפואה משלימה לילדים: שנית / סקרלטינה, דרכי טיפול ומניעה

שנית

שָׁנִית, סקרלטינה Scarlatinaהגורם למחלה הוא מין של החיידק Streptococcus מהמין Streptococcus pyogenes.שנית היא מחלת ילדים

להמשך קריאה »

צרו קשר