The Butterfly Button

איך לחזק את המערכת החיסונית באופן טבעי? 7 דרכים שתוכלו ליישם

הצטננות ושפעת הם עובדת חיים לילדים, אך ישנם צעדים חכמים שתוכלו לנקוט בכדי לעזור להפחית את מספר ימי המחלה שלהם.

רפואה משלימה לילדים וטיפול הוליסטי לילדים
 חמניה – אינדקס מטפלים ברפואה משלימה

מה אתם יכולים לעשות כדי להגן על ילדכם ממגוון אינסופי של חיידקים ווירוסים שהוא נחשף אליהם מדי יום? למרבה הצער, במובנים מסוימים, לחלות כשאתה ילד הוא פשוט חלק מתיאור התפקיד.
"כולנו נכנסים לעולם הזה עם מערכת חיסון חסרת ניסיון", אומר צ'רלס שובין, דוקטור למחקר ברפואת ילדים באוניברסיטת מרילנד. לאט לאט, ילדים מחזקים את מערכת החיסון שלהם על ידי מאבק בסדרה מתמשכת של חיידקים, נגיפים ואורגניזמים אחרים – ולכן רופאי ילדים רבים רואים שש עד שמונה הצטננות, התקפי שפעת או דלקות אוזניים כמשהו רגיל ותקין במהלך הילדות. למרות הנאמר יש הרגלים בריאים שתוכלו לאמץ שיעניקו דחיפה למערכת החיסון של ילדכם.

1. חיזוק מערכת החיסון: פירות וירקות

להגיש יותר פירות וירקות. גזר, שעועית ירוקה, תפוזים, תותים: כולם מכילים קרוטנואידים, שהם חומרים פיטו-נוטריינטים המניעים חסינות, אומר ויליאם סירס, מחבר הספר "תזונה משפחתית". חומרים פיטו-נוטריינטים עשויים להגביר את ייצור הגוף של תאי דם לבנים הלוחמים בזיהום ואינטרפרון, נוגדן המצפה את משטחי התאים וחוסם נגיפים. מחקרים מראים כי תזונה עשירה בפיטו-נוטריינטים יכולה להגן גם מפני מחלות כרוניות כמו סרטן ומחלות לב בבגרות. נסו לגרום לילדכם לאכול חמש מנות של פירות וירקות ביום. (מנה היא כשתי כפות לפעוטות, כוס אחת לילדים גדולים יותר).

2. חיזוק המערכת החיסונית ושינה

הקפידו על כמות שעות שינה מספקות. מחקרים על מבוגרים מראים כי מחסור בשינה יכול לגרום לך להיות רגישים יותר למחלות על ידי צמצום תאי דם לבנים אשר הינם כלי הנשק של מערכת החיסון שתוקפים חיידקים ותאים סרטניים. הדבר נכון גם לגבי ילדים, אומרת קת'י קמפר, MD, מנהלת המרכז לחינוך ילדים הוליסטי ומחקר בבית החולים לילדים בבוסטון. ילדים במעון נמצאים בסיכון מיוחד לחוסר שינה מכיוון שכל הפעילות יכולה להקשות עליהם לנמנם.

כמה שינה ילדים צריכים?
תינוק עשוי להזדקק לזמן של עד 16 שעות בעריסה ביום, פעוטות זקוקים ל -11 עד 14 שעות, וגיל הרך זקוק ל -10 עד 13 שעות. "אם ילדכם לא יכול או לא ינמנם במשך היום, נסו להשכיב אותה לישון מוקדם יותר", אומר ד"ר קמפר.

3. חיזוק המערכת החיסונית לילדים והנקה

להניק את תינוקך. חלב אם מכיל נוגדנים מגבירי חסינות ותאי דם לבנים המועברים לטורבו. סיעודיים מפני דלקות אוזניים, אלרגיות, שלשולים, דלקת ריאות, דלקת קרום המוח, דלקות בדרכי השתן ותסמונת מוות פתאומי של תינוקות (SIDS). מחקרים מראים שזה עשוי גם לשפר את כוח המוח של התינוק שלך ולעזור להגן עליה מפני סוכרת תלויה באינסולין, מחלת קרוהן, קוליטיס וצורות מסוימות של סרטן בשלב מאוחר יותר בחיים. קולוסטרום, "החלבון" הצהוב הדק שזורם מהשדיים בימים הראשונים לאחר הלידה, עשיר במיוחד בנוגדנים הלוחמים במחלות, אומר ד"ר שובין. האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים ממליצה לאמהות להניק אך ורק בששת החודשים הראשונים לחייהן. אם התחייבות זו אינה ריאלית, כוונו להניק לפחות בחודשיים-שלושה הראשונים כדי להשלים את החסינות שקיבל התינוק ברחם.

4. חיזוק המערכת החיסונית ופעילות גופנית

התעמלות כמשפחה. מחקרים מראים כי פעילות גופנית מגדילה את מספר התאים הלבנים אצל מבוגרים – ופעילות סדירה יכולה להועיל לילדים באותה צורה, אומרת ראנג'יט צ'נדרה, MD, אימונולוגית ילדים באוניברסיטת Memorial של ניופאונדלנד. כדי להכניס את ילדיך להרגלי כושר לכל החיים, היה עצמך מודל לחיקוי. "תרגל איתם ואל תאיץ בהם לצאת החוצה ולשחק", אומרת רנה סטאקי, דוקטורט, פסיכולוגית קלינית בקולומביה, מיזורי. פעילויות משפחתיות מהנות יכולות לכלול למשל רכיבה על אופניים, טיולים רגליים, כדורסל וטניס.

5. מערכת החיסון - מאבק בחיידקים

שמירה מפני התפשטות חיידקים. מאבק בחיידקים אינו מגביר את החסינות מבחינה טכנית, אך זו דרך נהדרת להפחית את הלחץ על המערכת החיסונית של ילדכם. ודא שילדיך שוטפים את ידיהם לעיתים קרובות – ובסבון. עליכם לשים לב במיוחד להיגיינה שלהם לפני ואחרי כל ארוחה ואחרי משחק בחוץ, טיפול בחיות מחמד, נשיפה באף, שימוש בחדר האמבטיה והגעה הביתה מהמסגרת החינוכית. כשאתם בחוץ, קחו איתכם מגבונים חד פעמיים לניקוי מהיר. כדי לעזור לילדים לתרגל את שטיפת הידיים בבית, תנו להם לבחור מגבות ידיים וסבון בצבעים עזים בצורות, צבעים וריחות מהנים.

אסטרטגיה מרכזית נוספת למיגור החיידקים: "אם ילדכם אכן חולה, זרקו את מברשת השיניים שלו מיד", אומרת ברברה ריץ ',דוברת האקדמיה לרפואת שיניים כללית. ילד לא יכול לחטוף את אותו נגיף הצטננות או שפעת פעמיים, אך הנגיף יכול לקפוץ ממברשת שיניים למברשת שיניים, ולהדביק בני משפחה אחרים. עם זאת, אם זה זיהום חיידקי, כמו דלקת גרון, הילד שלך יכול להדביק את עצמו מחדש עם אותם חיידקים שחלתה בה מלכתחילה. במקרה כזה, השלכת מברשת השיניים מגנה על ילדכם ועל שאר בני משפחתכם.

6. עישון והשפעתו על מערכת חיסונית

התרחקו מסיטואציות של עישון פסיבי. אם אתה או בן / בת הזוג שלך מעשנים, תפסיק / י. עשן סיגריות מכיל יותר מ -7,000 כימיקלים מזיקים, שרבים מהם עלולים לגרות או להרוג תאים בגוף, אומרת ד"ר בוורלי קינגסלי, אפידמיולוגית במשרד לעישון ובריאות במרכז לבקרת ומניעת מחלות באטלנטה . ילדים רגישים יותר ממבוגרים להשפעות המזיקות של עישון פסיבי מכיוון שהם נושמים בקצב מהיר יותר; מערכת ניקוי רעלים טבעית של ילד גם פחות מפותחת. עישון פסיבי מגביר את הסיכון של ילד ללקות בתסמונת המחלות- ברונכיטיס, דלקות אוזניים ואסטמה. זה עשוי להשפיע גם על האינטליגנציה ועל ההתפתחות הנוירולוגית. אם אתם בהחלט לא יכולים להפסיק לעשן, אתם יכולים להפחית את הסיכונים הבריאותיים של ילדכם במידה ניכרת על ידי עישון רק מחוץ לבית, אומרת ד"ר קינגסלי.

7. איך לחזק את מערכת החיסון? אל תלחצו על הרופא!

אל תלחצו על רופא הילדים שלכם. זה רעיון רע לבקש מרופא הילדים שלכם לכתוב מרשם לאנטיביוטיקה בכל פעם שילדך חולה, אם בשפעת או בכאב גרון. אנטיביוטיקה מטפלת רק במחלות הנגרמות על ידי חיידקים, "אך רוב מחלות הילדות נגרמות על ידי נגיפים", אומר הווארד באוכנר, דוקטורט, פרופסור לרפואת ילדים ובריאות הציבור בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת בוסטון.

מחקרים מראים, עם זאת, שרופאי ילדים רבים רושמים אנטיביוטיקה בעל כורחם מעט בגלל מחשבה מוטעית של ההורים ולחץ מצידם של הורים שחושבים בטעות שזה לא יכול להזיק. למעשה, זה יכול. זנים של חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה פרחו כתוצאה מכך, ודלקת אוזניים פשוטה קשה יותר לריפוי אם היא נגרמת על ידי חיידקים עקשניים שאינם מגיבים לטיפול סטנדרטי. בכל פעם שרופא הילדים של ילדך רוצה לרשום אנטיביוטיקה, ודא שהוא לא רושם את זה רק בגלל שהוא חושב שאתה רוצה את זה. "אני ממליץ מאוד להורים לומר 'אתה חושב שזה באמת הכרחי?' "ד"ר באוכנר אומר.

מאת:
סנדרה גורדון, 2005 

חמניה | רפואה משלימה לילדים: צליאק, צליאקים, צליאק תסמינים, צליאק ילדים

צליאק

מחלת צליאק, המכונה לפעמים רגישות לגלוטן, היא תגובה חיסונית לאכילת גלוטן, חלבון שנמצא בחיטה, שעורה

להמשך קריאה »
חמניה | רפואה משלימה לילדים: שנית / סקרלטינה, דרכי טיפול ומניעה

שנית

שָׁנִית, סקרלטינה Scarlatinaהגורם למחלה הוא מין של החיידק Streptococcus מהמין Streptococcus pyogenes.שנית היא מחלת ילדים

להמשך קריאה »

צרו קשר